Όλοι στην πανευρωπαϊκή διαδήλωση το Σάββατο 6/5, Πεδίον του Άρεως, 3.00 μ.μ.

Κάλεσμα του "Ξ"

Παλέψτε μαζί μας ενάντια στην φτώχεια, την ανεργία, τον ρατσισμό. Τον πόλεμο και την καπιταλιστική παγκοσμιοποίηση.

Παλέψτε μαζί μας για τα δικαιώματα της νεολαίας και των εργαζομένων. Για το διεθνισμό και για μια σοσιαλιστική κοινωνία.

_________________

Κεντρικά Σεμινάρια του Ελληνικού Κοινωνικού Φόρουμ στο 4ο Ε.Κ.Φ.

Πέμπτη 4 Μάη, 10.π.μ.

Ιδιωτικοποιήσεις, ανεργία και κοινωνικά δικαιώματα 

Συμμετέχουν: ΑΔΕΔΥ, CGIL, VERDI, KESK, ATTAC, SOLIDAIRES/SUD

__________

Πέμπτη, 4 Μάη, 2.30 μ.μ.

Προοπτικές του κινήματος κατά της παγκοσμιοποίησης και τα Φόρουμ 

Με στελέχη του κινήματος από την Ευρώπη και τη Λατινική Αμερική

__________

Πέμπτη, 4 Μάη, 6. μ.μ.

Στοπ στο εμπάργκο στην Κούβα

Με την Αλέιδα Γκεβάρα

__________

Πέμπτη, 4 Μάη, 6 μ.μ.

Αντιτρομοκρατική σταυροφορία, νέοι "πλανητικοί" εχθροί και ανθρώπινα δικαιώματα 

Με τους Ακίν Μπιρντάλ, Βόλφγκανγκ Κάλεκ, Τζιμ Μακβέιν

__________

Παρασκευή, 5 Μάη, 2.30 μ.μ.

Το Παλαιστινιακό σήμερα και η αλληλεγγύη στην Ιντιφάντα 

Με τους Φαρούκ Καντούμι, Ταϊσίρ Χαλέντ, Σέρτζιο Γιάχνι

_________

Παρασκευή, 5 Μάη, 6 μ.μ.

Η αντίσταση στο Ιράκ και το αντιπολεμικό κίνημα 

Με τους Ταρίκ Αλί, Αχμέτ Σόκι, Πιέρο Μπερνόκι

__________

Σάββατο, 6 Μάη, 10 π.μ.

Αναζητώντας μια διαφορετική Ευρώπη 

Ανοιχτός διάλογος όλων των τάσεων της ευρωπαϊκής Αριστεράς

_________________

Οι συναυλίες του 4ου Ευρωπαϊκού Κοινωνικού Φόρουμ

Τετάρτη 3/5
Πλατεία Κοτζιά, ώρα 19.00

Βασίλης Βασιλάτος / Ιστορίες για Κρουστά – Τσιγγάνικη Ορχήστρα – Σόλης Μπαρκής – Λάμια Μπεντίουι – Σαββίνα Γιαννάτου- Παντελής Θαλασσινός– Γιάννης Νικολάου – Θέρος –Mode Plagal -Μάρθα Φριτζίλα– Νίκος Ζιώγαλας– Φοίβος Δεληβοριάς – Αλκίνοος Ιωαννίδης.

__________

Στο χώρο του 4ου Ε.Κ.Φ.:

Πέμπτη, 4/5

Σκηνή 1

Έναρξη 21.00 

Space star lovers, Sunny Μπαλτζή, Mikro , Chicks on Speed

Σκηνή 2 

Έναρξη 21.00 

SKAB LEVER, Low gravity , Barricade, Τσοπάνα RAVE, Bocomolech, Deus X Machina, Σπυριδούλα , Πουλικάκος

Σκηνή 3

Έναρξη 13.00 

Enra Mertens, Νικολέττα Αναστασίου και ΜΕΛΩΔΟI, ΩΨΧ, Έκπτωτοι Άγγελοι, 7bo4, 3η Εποχή, GO OVER 1000, 4 wheel overdrive, Los tres, Κολλημένοι, Fingers, Δανάη Παναγιωτοπούλου, Παντελής Ραβδάς, Άγγελος Αγγέλου, Γ. Χαρούλης, Καλλιόπη Βέτα, Τρίφωνο, Μακρινά Ξαδέρφια-Λήδα, Σύννεφα με Παντελόνια, Sugar Galore, Locomondo, out of the blue.

__________

Παρασκευή, 5/5

Σκηνή 1

13.00-14.30 

Vardiya, grup yorum 

Έναρξη 20.45 

Bainak , Earthbound, Les Οngles Noirs, Amparanoia, Racid Taha

Σκηνή 2 

Έναρξη 21.00 

Κάρμα, Κτίριο 2, Feeling guilty, Sunrise Plasma, Πλέγμα, Αμάγαλμα, Evolution, Pulse

Σκηνή 3 

13.00-14.30

Doina Aiudului / Melodis, jafra 

Έναρξη 21.00 

700 machines, Αντιπαραθέσεις, SURFIN DED, Έλιτρον, Wish upon a star, the step fathers, Bad mathematics, Αέρα Πατέρα

__________

Σάββατο, 6/5

Σκηνή 1 

Έναρξη 20.40 

Motivo 4, Magic de spell, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Μ. Δημητριάδη, Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Empty, Ενδελέχεια, Παυλος Παυλίδης & the b movies, Διάφανα Κρίνα

Σκηνή 2

Έναρξη 20.00 

Γραμμικοί Άλφα, Υπόθεση Χ, Ηλίας Αναστασοπουλος, Pixels, Zebra tracks, Isolated, delightfull, Mono.Τone, electree, Ouzo the band, DJ Sets

Σκηνή 3

Έναρξη 20.00

Τρεις Ευχές, Ορθολογιστές, TE VER 8E, So adictive, Στοίχημα, Σκάγια, Happy dog project, Glantestinos, Funky Filtra, Funkollectiv, De Traces, Jumbo Kenya.

7,137ΥποστηρικτέςΚάντε Like
593ΑκόλουθοιΑκολουθήστε
1,105ΑκόλουθοιΑκολουθήστε
407ΣυνδρομητέςΓίνετε συνδρομητής