Ρεπορτάζ του «Ξ»
Μαχητική ήταν η κινητοποίηση που διοργάνωσαν χθες Σάββατο 3 Δεκέμβρη, σωματεία και οργανώσεις ατόμων με αναπηρία, διεκδικώντας ουσιαστική στήριξη, αυξήσεις στους μισθούς και τα επιδόματα, αλλά και ενίσχυση του δημόσιου συστήματος υγείας, που η κυβέρνηση διαλύει και ιδιωτικοποιεί.
![](https://xekinima.org/wp-content/uploads/2022/12/318181871_535373828634355_7806760712690021763_n.jpg)
![](https://xekinima.org/wp-content/uploads/2022/12/318414402_535373928634345_7955056368392605748_n.jpg)
Δείτε παρακάτω τον χαιρετισμό που απηύθυνε στην κινητοποίηση ο Λεονάρδος Σκόρδος, πρόεδρος του σωματείου ληπτών υπηρεσιών ψυχικής υγείας «Αυτοεκπροσώπηση».
Δημοσιεύτηκε από Ξεκίνημα – Διεθνιστική Σοσιαλιστική Οργάνωση στις Σάββατο, 3 Δεκεμβρίου 2022
Διαβάστε περισσότερα για την κατάσταση που αντιμετωπίζουν εργαζόμενοι και λήπτες υπηρεσιών ψυχικής υγείας, εδώ.